с. Новоолександрівка. Новоолександрівська середня загальноосвітня школа

   





Чорнобильська катастрофа

26.04.2016
30- річчя трагедії «Чорнобильська катастрофа не вписувалась в нашу систему уявлень, у нас не було подібного досвіду в історії, і для неї ми не знаходили ні аналогії, ні слів» (Світлана Алексієвич,

30- річчя трагедії

 

«Чорнобильська катастрофа

не вписувалась в нашу систему уявлень,

 у нас не було подібного досвіду в історії,

і для неї ми не знаходили

 ні аналогії, ні слів»

 (Світлана Алексієвич,

булоруська письменниця)

 Час неминуче плине і все далі й далі відносить від нас, ту страшну подію, що сталася в невеликому українському містечку, яке потопало в зелені вишень та яблунь.

 Минуло 30 років від дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства - аварії на Чорнобильській АЕС. Тривожні трагічні дзвони лунають над землями України, Росії, Білорусі, вказуючи точну адресу біди – Чорнобиль.

   Ця страшна трагедія охопила  не тільки Україну, а більшу частину колишньго  СРСР. .
а антигуманна постанова про прихов

ах України ,  акуратні рядки однакових могил. Білі мармурові дошки, золоті написи, дата смерті.

   Кошкін Сергій Васильович. Народився 4 липня 1953 року в с. Новоолександрівка. Працював у колгоспі бульдозеристом.   У Чорнобилі був із 8 березня 1987р. по 14 квітня 1987р. Проводив дезактивацію безпосередньо на АЕС.  " Ми спускалися в один колодізь, кидали землю 5 хвилин і змінювалися. Командир ходив із дозиметром, коли людина отримувала певну дозу радіації, то її відправляли додому."

єнко Володимир Іванович. Народився 25 червня 1960 року, в с. Новоолександрівка. В свої молоді роки працював зі своїм другом - Макушком Г.М.- водієм ПЧ-34 у місті Синельниковому. Саме в той час, у 1987 році сталася аварія на Чорнобильській АЕС. І вони за власним бажанням поїхали туди працювати. Працював водієм пожежної частини. Пробув у Чорнобилі три місяці, саме на тій зоні, де був вибух 4-го блоку. Кожен день проходив "доз-контроль". За три місяці перебування там  отримав 15 рентген, це вплинуло на здоров   А в позаурочний час разом із учнями добирає матеріали, які б наочно показали нам, яким небезпечним може стати мирний атом. От і в цьому році у фойє школи напередодні 30-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС розміщено розгорнуту експзицію «Чорнобиль – рана незагойна.» Матеріали ознайомили нас із причинами, медико-демографічними, еколого-біологічними наслідками аварії. У рубриці «Наші земляки – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС» - відомості про тих, ким ми по праву пишаємося, а також документи: копії посвідчень ліквідаторів, урядові подяки на адресу підприємств, сім`ям, грамоти за мужність і професіоналізм, зразкове виконання службових обов`язків.

  Такі зустрічі змінюють наше бачення світу, коли безпосередні очевидці діляться своїми спогадами. Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто ризикуючи своїм здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував нове життя, обпалене радіацією, на землі.